Jižní Čechy

Perfektní místo pro chvíle odpočinku. Nejčistší region v republice nabízí návštěvníkům nejen úžasnou krajinu plnou lesů kolem nespočtu rybníků, ale také horské prostředí Šumavy a Novohradských hor. Jedinečné historické památky lákají turisty z celého světa.

Celé rozsáhlé území kraje je rozděleno na 11 turistických oblastí. Naše město Veselí nad Lužnicí leží téměř uprostřed mezi oblastmi Toulava, Česká Kanada, Třeboňsko a Budějovicko. 

Veselí nad Lužnicí

Město na soutoku řek Lužnice a Nežárky je známé zejména vodákům. Stále více je vyhledávané také u cyklistů, kteří se odtud mohou vydat různými směry po několika cyklostezkách. Ve městě najdete obchody, restaurace, lékárny, bankomaty. Návštěvníci města mohou využít pěkný sportovní areál. K dispozici je víceúčelové hřiště, kurty na tenis, volejbal, nohejbal nebo plážový volejbal. Podrobnosti a rezervace sportovišť. 

Veselské pískovny

Přibližně 4 km od našeho ubytování se v CHKO Třeboňsko nachází rozlehlá soustava 5 štěrkopískových jezer. V letních měsících je to velmi vyhledávané přírodní koupaliště. Ačkoli se nejedná o veřejné oficiálně provozované koupaliště, platí zde určitá pravidla. Koupání se psy je dovoleno jen na určitých místech. Parkovat autem můžete pouze na vyhrazených placených parkovištích. Provozovatel parkovišť má na hlavní pláži také stánky s občerstvením a pořádá kulturní program

Tipy pro aktivní odpočinek

Cyklisté se z Veselí mohou vydat různými směry. Celý kraj je doslova protkán sítí cyklostezek. Naplánujte si trasu podle sebe: 

jihoceske-cyklostezky.cz

Adrenalin a více pohybu si užijete například zde:

Areál Hluboká

Ferrata a plavby Hluboká

Slověnický mlýn

Lanový park Vávrovka

Vykoupat se při cestách po okolí můžete také tady:

Koupaliště Soběslav

Aquapark Tábor

Koupaliště Hluboká

Aquapark J. Hradec

Města, památky a zajímavosti

Bechyně

Lázně, zámek s pěkným parkem a voliérami s papoušky. Technická památka - most, kde vedle sebe jezdí auta i vlaky. Většina z nás se už setkala se sanitární keramikou z Bechyně.

Tábor

Okresní město s historickým centrem.  Husitské muzeum a katakomby.
Klokoty - poutní kostel a krásná alej. Zážitkový skanzen Housův Mlýn. Nejmladší, ale největší jihočeská ZOO.

Červená Lhota

Vodní zámek s mnoha přízvisky - bizarní, pohádkový, romantický ... Momentálně bohužel na suchu, kvůli poškozené hrázi rybníka. Přesto určitě stojí za prohlídku.

Jindřichův Hradec

Okresní město s hradem a zámkem.  Městské muzeum vystavuje jedinečný betlém. Úzkokolejná železnice.

Třeboň

Lázeňské město. Zámek s parkem, Schwarzenberská hrobka. 
Rybníky Svět a Rožmberk.

Hluboká nad Vltavou

Nádherný zámek na kopci. V podzámčí bohaté možnosti sportovního vyžití. 
ZOO Ohrada, nejstarší na jihu Čech.